Şırnak Emniyeti, öğrencilere futbol topu ve satranç takımı dağıttı.

En son güncellendiği tarih: 29 Nis 2019Şırnak Emniyet Müdürlüğü, Emniyet Genel Müdürlüğünce başlatılan “Yanınızdayız” projesi çerçevesinde kentte eğitim gören öğrencilere bin 200 futbol topu ve bin 800 satranç takımı dağıttı.

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen “Yanınızdayız” projesi kapsamında bugün Şırnak Merkez TOKİ ilkokulunda bir program düzenlendi. Programa Şırnak Valisi Ali İhsan Su, Emniyet Müdürü Ömer Ulusoy, Milli Eğitim Müdürü Nurettin Yılmaz, şube müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Programda konuşan Şırnak Valisi Ali İhsan Su, “Emniyet Genel Müdürlüğümüzün çocuklarımıza yönelik yanınızdayız projesi kapsamında yavrularımıza onları mutlu etmek amacıyla Emniyet Genel Müdürlüğümüzce temin edilen plastik futbol topları ve satranç takımlarını çocuklarımıza dağıttık. Bu amaçla çocuklarımıza bin 200 top, bin 800 adet satranç takımı dağıtıyoruz. Bizim geleceğimiz çocuklarımızdır. Onların güzel yetişmesi, mutlu olması, huzurlu olması, geleceğe güvenle bakması hepimizin görevidir. Bu amaçla da hep birlikte bütün eğitim camiası ve ilimizdeki tüm kamu kurum ve kuruluşlarıyla çalışmalarımıza devam ediyoruz” dedi.

Konuşmanın ardından öğrencilere top ve satranç takımları dağıtıldı. Daha sonra çevik kuvvet ekipleri ve öğrenciler okul bahçesinde çift kale futbol maç yaptı. Başlama vuruşunu Şırnak Valisi Ali İhsan Su’nun yaptığı karşılaşmayı öğrenciler 2-0 kazandı.


37 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör