Hidayet Türkoğlu 5000 Öğrenciye Basketbol Topu Dağıttı!

En son güncellendiği tarih: 29 Nis 2019Basketbol’un gençler tarafından sevilmesi ve daha da yaygınlaşması amacıyla Cumhurbaşkanlığı Danışmanı ve Basketbol Federasyonu CEO’su Hidayet Türkoğlu’nun İzmit’te törenle 4. sınıf öğrencilerine 5000 basketbol topu dağıtıldı.

Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek spora ve basketbola ilgiyi arttırmak için 4. sınıf öğrencilerine 5 bin adet basketbol topu dağıttı. İzmit Belediyesi’nin düzenlemiş olduğu törenine katılarak öğrencilerle bir gösteri maçına çıkan Cumhurbaşkanlığı Danışmanı ve Basketbol Federasyonu CEO’su Hidayet Türkoğlu, öğrencilerden büyük ilgi gördü.

İzmit Atatürk Kapalı Spor Salonu'nda düzenlenen basketbol topu dağıtım törenine Basketbol Milli Takımı eski kaptanı, Cumhurbaşkanlığı Danışmanı ve Basketbol Federasyonu CEO’su Hidayet Türkoğlu, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zekeriya Özak, Basketbol Federasyonu Genel Menajeri Haluk Yıldırım, MHK eski Başkanı Mustafa Çulcu, İzmit İlçe emniyet Müdürü Mehmet Karakaş, Gençlik ve Spor İl Müdürü Muzaffer Çintimar, ASKF Başkanı Murat Aydın, çok sayıda protokol davetlisi, 5 bin öğrenci ve velileri katıldı.

Törende düzenlenen gösteri maçı sonrasında gazetecilere demeç veren Hidayet Türkoğlu, “Sporcu olarak sevilmek, sayılmak insanı her zaman mutlu eder, gerçekten gururlandırır. Ben de inanın şu an bunu yaşıyorum. Buradaki çocuklarımızın ismimi söylemesi beni gerçekten çok mutlu ediyor. Başkanımıza böyle bir organizasyonda bizi de bir parça olarak gördükleri için çok teşekkür ediyoruz, Buradaki amacımız geleceğimiz olan çocuklarımıza sporu sevdirmek. Çocukların sağlıklı yetişmesinin yanı sıra ve sporla ilgilenmelerini ve bu alanda kendini yetiştirecek gençlerimize yeni kapıların açılması” dedi.

İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan’da bir konuşma yaparak “5 bin basketbol topunun dağıtımıyla ‘Haydi Basketbola’ kampanyası başlattık. Ben bu anlamda çok heyecanlıyım. Bu dağıtımın sonucunda bir yandan da her okula basketbol potası yapıyoruz. Bu çalışmalarımızla inşallah bu salondan yeni Hidayet Türkoğulları çıkacak. Bütün gayemiz odur. Türkiye’ye şampiyonluklar yakışır, Avrupa’da dünya da şampiyonluklar yakışır. Her alanda yakışır, basketbolda da yakışır” diye konuştu.

Konuşmaların tamamlanmasından sonra İzmit’te bulunan ilköğretim okullarındaki 5 bin öğrenciye İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan ve Hidayet Türkoğlu’nun da aralarında olduğu ilçe protokolü tarafından 5 bin basketbol topu dağıtıldı. Dağıtım töreninde aldıkları basketbol toplarını imzalatan öğrenciler, Türkoğlu ile fotoğraf çekilebilmek için bir birleriyle yarıştılar.


7 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör