Kuran Kursu'dan Öğrencilerine Bisiklet Ve Futbol Topu Hediye.

En son güncellendiği tarih: 29 Nis 2019Adıyaman Çarşı Camii’nde görev yapan din görevlileri Emin Çil ve Fadıl Akkuş tarafından yaz döneminde Kur'an kursuna katılan öğrencilere futbol topu ve bisiklet hediye edildi.

Abdullah Yavuz adlı vatandaşın sponsorluğunda alınan bisiklet ve futbol topları öğrencilere dağıtıldı. Kuran kursu birincisine bisiklet verilirken, diğer öğrencilere futbol topu verildi.

Çarşı Cami İmam Hatibi Emin Çil, böyle bir uygulamanın neden gerek duyulduğu yönündeki sorulara ise öğrencileri teşvik etmek için bu tür etkinlikler yaptıklarını belirterek, “Yaz dönemi Kuran kurslarının sonuna geldik. Teşvik etmek için çeşitli etkinlikler düzenledik. Çeşitli hediyeler veriyoruz. Birinciye bisiklet, diğerlerine plastik futbol topu hediye ettik. Öğrencilerimizin yaz Kuran kursuna ilgisini arttırmak için bu tür etkinlikler düzenliyoruz. Abdullah Yavuz kardeşimize ise yaptığı desteklerden dolayı teşekkür ediyoruz” dedi.

Abdullah Yavuz ise, gençlerin kötü alışkanlıklardan kurtulmasını ve Kuran öğrenmelerini istediklerini belirterek, öğrencilerin mutlu olduğunu görmenin kendilerini de mutlu ettiğini söyledi.


48 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör