PROMOSYON ÜRÜNLERİ NEDEN? NEYE GÖRE PAHALI?

En son güncellendiği tarih: 29 Nis 2019Promosyona dayalı futbol topu arayışı olan müşterilerimize Onok Plastik olarak proje bütçesine bağlı kalınarak en uygun çözümü sunmak noktasında hedef bütçe doğrultusunda geniş ürün seçeneklerimizle etkili çözüm imkanları sunmaktayız. Müşterilerimizin talep etmiş oldukları logo baskılı topların fiyat politikalarının belirlenebilmesi ve en iyi çözümü sunabilmemiz için bize karşı açık olmaları iş ve fiyatlandırma süreçlerinin daha sağlıklı ilerlemesinin de önünü açmaktadır.


Bu noktada futbol topu, basketbol topu ve voleybol topu gibi veya diğer promosyon ürünleri tamamen müşteri talebini karşılayabilir nitelikte olması, fiyatlandırma da doğru fiyat ve doğru ürünün belirlenmesi çok önemlidir.


Örneğin müşteri hazır top üzerine logosunun bulunduğu futbol topu mu istiyor, yoksa topun tüm tasarımının logo ve kurumsal renklerinde kendilerine özel futbol topu imalatı mı yaptırmak istiyor? Bu noktada hangi yöntemin tercih edildiği çok önemli olmakla beraber bu iki kavram sıklıkla birbirine karıştırılıyor ve ortaya hedeflenen ürün ve kaliteden farklı bir durum çıkıyor. Öncelikle hangi yöntemin tercih edildiği çok önem arz etmektedir. Eğer müşteri hazır bir futbol topunun üzerinin boş bir alanında logo baskı istiyorsa müşterinin hedeflemiş olduğu bütçeye uygun olamayabileceğinden bu müşteriye kurumsal logo renk düzenine göre imalattan fiyat alıp, bu müşteriye imalat fiyatı sunmak bu işin siparişe dönüşmesinin önüne geçecektir. Nedeni ise piyasada en düşük kaliteden en yüksek kaliteye kadar futbol topunun bulunuyor olması, eğer müşteri düşük kaliteli bir top üzerinde logo baskılı olarak bu promosyon ihtiyacını karşılamak istemişse bu durumda bu müşteriye imalattan özelleştirilmiş bir top teklifi sunmak olumsuz olacaktır.


Futbol topu imalatı bir takım çalışma prensibinin ve sürecin ilerlemesine bağlı olarak daha top deri halindeyken kurumsal renk ve desene göre tercih edilen deri üzerine baskılar yapılarak, bir takım süreçlerden sonra üretime geçilip, müşterinin de ön onayıyla imalat gerçekleşmiş olur, tabi bu kurumsal renk ve kaliteye önem veren müşteriler için geçerli olmakla birlikte uygulanan bir takım çalışmalar fiyatı etkilemektedir.Bu şu demek; maliyet istenen çalışmaya göre belirlendiğinden ucuz toplara göre fiyatı daha yüksek olacaktır. Bu da ucuz futbol topu üzerine logo baskı talebi olan müşteri için fiyatın yüksek kalması sebebiyle olumsuz bir sonuç elde edilmesine sebep olacaktır.

Müşteri promosyon top ihtiyacını hangi nitelikteki top ile gidermek istiyor? Ucuz futbol topu üzerine yapılacak çalışma fiyatı ile özel imalat birbirinden farklı şeylerdir. Sonuç itibariyle bakıldığında müşteri logo baskılı top istemektedir, ama nasıl bir top?


Onok plastik olarak kalite arayan müşterilerimiz için futbol topu, basketbol topu, voleybol topu ve plastik top imalatı yapmanın yan sıra imalat istemeyip, promosyon top ihtiyacını uygun fiyata çözüme kavuşturmak isteyen müşterilerimize de ayrıca ithal olarak getirttiğimiz topların üzerine kaliteli logo baskı yapmak kaydıyla da destek vermekteyiz.


Futbol topu, basketbol topu ve voleybol topu ithal olarak getirttiğimiz toplar içerisinde düşük kalitedeki ucuz nitelikteki toplardan, yüksek kalitedeki markalı toplara kadar çalışma faaliyetimiz içerinde logo baskılı veya logo baskısız veya toptan satış olarak hizmet vermekteyiz.

Müşterimizin bütçesine uygun çözüm sunmak şirketimizi bir politikasıdır. Fiyatlarımız tamamen müşterilerimizin taleplerine özel olarak değerlendirilmekte olup, her müşteri için özel fiyatlandırma uygulanmaktadır. Tarafımıza ileteceğiniz teklif talebinde ihtiyaç duyduğunuz ürünü net olarak ortaya koymak, size daha iyi hizmet ve fiyat avantajı sunmamıza da imkan verecektir.
281 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör